Strona głównaAktualnościMATURA na 5+

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszej szkoły - wpisz swój adres email.

Football Lab

 

 

”Matura w SMS-ie na 94,12 ! %”     

 

- Nauka jest u nas na pierwszym miejscu – powtarza jak mantrę Ewa Feret, dyrektor od spraw edukacji w SMS Resovia. Słowa pani dyrektor znalazły po raz kolejny odzwierciedlenie w tegorocznym egzaminie dojrzałości, który nasi uczniowie ponownie zdali z bardzo wysokim wynikiem. W poprzednich latach, wynik matury był stuprocentowy, tym razem, zabrakło naprawdę niewiele.

 

Niejedna szkoła prywatna, marzyłaby, aby zdawać egzamin maturalny na ponad 90 %. SMS Resovia nie marzy, tylko co roku konsekwentnie realizuje postawione sobie przed każdym rokiem szkolnym założenia. Obecny rezultat znowu seryjnie obala mit na temat przeciętności poziomu nauczania w naszej sportowej placówce. Tak satysfakcjonującego wyniku by nie było, gdyby nie konsekwencja nauczycieli oraz skrupulatne doglądanie odpowiedniego szczeblu edukacyjnego przez zarządzających nasza szkołą, na czele z dyrektorem Maciejem Bajorkiem. Wynik również nie byłby na tyle zadawalający bez troskliwego zaangażowania trenerów, którzy współpracują z kolegium nauczycielskim, systematycznie sprawdzając szkolne osiągniecia swoich zawodników, niejednokrotnie motywując ich do robienia postępów w formacji intelektualnej. Powyższy sukces jest także pokłosiem wsparcia rodziców naszych uczniów. To oni zaufali przytoczonym słowom pani dyrektor i na rożne sposoby dzielnie wspierali swoich maturzystów.

 

Wielki niedosyt pozostał tylko jednemu absolwentowi. Do pełni szczęścia zabrakło… 1. punktu z matematyki. Królowa nauk, nie po raz pierwszy udowodniła, że jest bezwzględna. Ale skoro to tak niewiele, nie mamy wątpliwości, iż w sierpniu nasz były uczeń bez problemu poradzi sobie z nauką, która, jak ją nazwał amerykański matematyk Benjamin Peirce – wyciąga właściwe wnioski.

Szczęśliwcom serdecznie gratulujemy, zaś poprawiającemu życzymy powodzenia !

 

projekt i realizacja

opteam