Strona głównaZakres kształcenia

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszej szkoły - wpisz swój adres email.

Football Lab

Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie ma uprawnienia szkoły publicznej i obowiązują w nim te same treści nauczania jak w każdym gimnazjum publicznym.  

 

Gimnazjum jest trzecim po przedszkolu i szkole podstawowej, etapem kształcenia. Do gimnazjum wstęp mają osoby, które ukończyły podstawówkę, czyli edukację na szczeblu podstawowym.

 

Programy nauczania w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie oparte są tak jak we wszystkich publicznych gimnazjach o podstawę programową. Podstawa programowa dla gimnazjum różni się od podstawy programowej dla szkoły podstawowej, gimnazjum jest uważane za element spójny ze szkołą średnią i dlatego gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne mają wspólne cele naukowo – wychowawcze.

 

Do głównych celów edukacji na poziomie gimnazjum należy doskonalenie przez uczniów, umiejętności wyniesionych z podstawówki, poszerzanie ich i chociażby w ogólnym zarysie, umiejętność określenia swojej przyszłej drogi, tego, co dany uczeń chce robić w życiu, ponieważ już po gimnazjum musi podjąć pewne decyzje, gdyż wybór szkoły średniej zależy już od własnych preferencji i zdolności każdego ucznia.

 

Dodatkowo każdy uczeń Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie ma możliwość w ramach zajęć szkolnych rozwijać swoją pasję – uczestnictwo w procesie treningowym piłki nożnej w rozszerzonym zakresie – dodatkowych 12 godzin specjalistycznych zajęć sportowych i 4 godzin programowych wychowania fizycznego tygodniowo.

projekt i realizacja

opteam