Strona głównaInformacje o szkole

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje dotyczące naszej szkoły - wpisz swój adres email.

Football Lab

Niepubliczne Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia rozpoczynają swą działalność w roku szkolnym 2012/2013. Szkoły te są prowadzona przez Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego "RESOVIA", klubu który początki swej działalności datuje na 1905 rok.

 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia działając w oparciu o ustawę o systemie oświaty realizuje cele kształcenia i wychowania uczniów szczególnie uzdolnionych w kierunku piłki nożnej. Daje możliwość zgrupowania w jednym miejscu i czasie chłopców o zbliżonych, wysokich umiejętnościach i zdolnościach, zaś współzawodnictwo powoduje przyspieszony rozwój sportowy tych uczniów.

 

Cele ogólnego kształcenia i wychowania są tutaj zespolone z możliwością uczestnictwa uczniów w rozszerzonym procesie treningowym o charakterze progresywnym, co pozwoli wprowadzić chłopców w tryb życia umożliwiający wykonywanie zawodu piłkarza i przygotuje ich do współzawodnictwa i profesjonalnego treningu na szczeblu rozgrywek centralnych i otworzy drogę do kariery piłkarskiej.

 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia na etapie gimnazjum i liceum tworzy warunki uczestnictwa w dwóch treningach dziennie, daje zawodnikom wiedzę o zasadach właściwego odżywiania się, odnowy biologicznej, buduje odpowiedni rodzaj cech wolicjonalnych, kładzie nacisk na indywidualizację szkolenia oraz daje przygotowanie do funkcjonowania w sporcie (zawodnik, trener, menedżer). Wobec powyższego SMS Resovia działa w oparciu o odpowiedni program szkoleniowy, którego najważniejszą cechą jest realizacja szkolenia od okresu podstawowego (13 lat) przez etap przygotowania ukierunkowanego (14-17 lat) do etapu szkolenia specjalistycznego (powyżej 18 lat).

 

Realizacja procesu szkolenia jest uwarunkowana kryteriami rozwoju biologicznego młodzieży, wiedzą na temat motoryki dziecka i jej zmian w czasie rozwoju, zmian psychicznych oraz prawidłowości szybkiego, dokładnego i trwałego uczenia się nawyków ruchowych (techniki piłkarskiej).

 

Biorąc powyższe dane za wyjściowe, trenerzy pracujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego tj. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Resovia i Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego  Resovia , tworzą plany szkoleniowe pod kątem grupy, z którą pracują, dostosowując je do poziomu, wieku, zaawansowania w abecadle piłkarskim. 

 

projekt i realizacja

opteam