Przegrana ze Śląskiem Wrocław

27.03.2024 Kategoria: Kobieca Piłka, Liceum, Mecze

Resoviaczki próbowały postawić się niepokonanym w roku 2024 zawodniczkom Śląska Wrocław - jednak to zespół z Dolnego Śląska zagra w półfinale.
 Dla Resovii jest to historyczny udział - pierwszy raz w historii wystąpiły w ćwierćfinale pucharu.

1/4 Orlen Pucharu Polski Kobiet

Resovia Rzeszów - Śląsk Wrocław 0:3 (0:2)
Bramki: 0-1 Katarzyna Białoszewska (23.), 0-2 Natalia Sitarz (39.), 0-3 Marcelina Buś (55.)

Skład: Pydych - Strasińska (50 Frydrych), Salawa, Miś (82 Jezioro), Florek, Czyż, Bukowiec (82 Gajdur), Kaput, Kurasz (60 Gołojuch), Kwoka, Krawczyk (60 Michalska)

Komentarz trenera Łukasza Wojtali:
 Ogromne gratulacje dla wszystkich dziewczyn za to spotkanie.
 Jestem bardzo dumny z tego, że mogłem oglądać swój zespół grający z ogromną pasja i zaangażowaniem, kto był na meczu na pewno dostrzegł ile wysiłku zarówno fizycznego jak i emocjonalnego dziewczyny zostawiły na boisku.
 Brakło nam szczęścia zwłaszcza w pierwszej połowie ponieważ to my mogliśmy prowadzić do przerwy dwa zero - stworzyliśmy wyśmienite sytuacje do zdobycia bramki.
 Niestety przeciwnik miał większe doświadczenie, ostatnie sezony grał w półfinale, finale, i bezlitośnie wykorzystał nasze błędy.
 Na koniec chciałbym dodać, że uwielbiam prowadzić ten zespół na boisku i widzieć w zespole pasje w tych trudnych momentach, jest to najpiękniejszy widok dla trenera.